Град Добој био је домаћин потписивања Споразума о сарадњи на реализацији пројеката обнове и изградње комуналне и социјалне инфраструктуре за избјегла и расељена лица.
На подручју Добоја биће реализована три пројекта укупне вриједности 880.000 КМ. Од тог износа Градска управа издваја око 500.000 КМ, док остатак средстава обезбјеђује Министарство за људска права и избјеглице БиХ.
Пројектима је предвиђена реконструкција и санација 12 саобраћајница, од чега ће корист имати девет мјесних заједница и око 1.700 домаћинстава, реконструкција моста у мјесној заједници Сјенина Ријека, као и изградња канализационе мреже у дужини од једног километра у насељу Баре.
Споразум су, поред Добоја, потписали и представници више локалних заједница из Републике Српске и Федерације БиХ, а средства за реализацију пројеката обезбјеђују Министарство за људска права и избјеглице БиХ, Фонд за повратак и локалне заједнице.
Реализацијом ових пројеката биће унапријеђени услови живота становништва и додатно побољшана комунална инфраструктура на подручју града Добоја.

